Aktualności
Filozofia
O nas
Opalanie natryskowe
Bony upominkowe
Promocje
Karta Stałego Klienta
Supementy Noble Health
Kosmetyki
Przydatne informacje
Odnowa komórkowa skóry
 Ultradźwięki
Mikrodermabrazja
Cellulit
Zastosowanie kolagenu
Galeria
Kontakt

Opinie o Studio Metamorfozy EGO

© System-3 Sp. z o.o.


 Przydatne informacje - Ultradźwięki

Ultradźwiękami nazywa się fale dźwiękowe o częstotliwości ponad 20 000 Hz (20 kHz). Człowiek, którego słuch rejestruje dźwięki od 20 do 20 000 Hz, ich nie odczuwa. Ultradźwięki to nic innego jak ruch cząsteczek powietrza, które w wyniku uderzania w siebie nawzajem, zaczynają się kołysać w tym samym kierunku, wskutek czego powstaje ciśnienie. Gdy powietrze wibruje bardzo szybko (przy prędkości ponad
20 000 drgań na sekundę), ludzka błona bębenkowa go nie odczuwa.

W kosmetologii stosuje się ultradźwięki o różnej częstotliwości i mocy. W zasadzie od obu tych czynników zależy, jak głęboko będą one wnikać do tkanek. Zazwyczaj jest tak, że dłuższe fale ultrakrótkie są w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry. Podczas zabiegu na górnych warstwach skóry stosuje się przeważnie częstotliwość od 20 do 50 kHz. Ultradźwięki o częstotliwości 30 kHz stosuje się w obrębie twarzy i mogą one dotrzeć nawet do skóry właściwej. Średnia częstotliwość, wynosząca 10 kHz, znajduje zastosowanie w leczeniu pozostałych partii ciała. Niezależnie od tego, w jakim miejscu skóry ultradźwięki mają rewitalizować skórę, ich sposób działania jest zawsze ten sam. Fale ultradźwiękowe drgając, poszerzają przestrzenie międzykomórkowe w skórze. Dzięki temu poprawia się jej chłonność. W efekcie można do niej łatwiej wprowadzić specjalnie dobrane substancje czynne i preparaty kosmetyczne. W aspekcie mechanicznym ultradźwięki działają na skórę jak głęboki masaż. Taki mikromasaż, jak go się nazywa w kosmetologii, odpręża mięśnie i poprawia ukrwienie. Poza tym wskutek wibracji fal dźwiękowych zwiększa się aktywność komórek skóry, co pobudza je też do regeneracji. Podczas stosowania ultradźwięków powstaje głębokie ciepło. Również ono ma pozytywny wpływ na skórę. Dzięki niemu poprawia się przemiana materii i przyspiesza się krążenie limfy, w następstwie czego organizm może łatwiej wydalić substancje szkodliwe, rozpuszczone tłuszcze i resztki komórek. Fale dźwiękowe stymulują także odnowę kolagenu. W efekcie poprawiają się kontury ciała i twarzy

Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa jest nowoczesną i bezinwazyjną metodą w której transport substancji czynnych w głąb skóry właściwej umożliwiają:

 • pole elektryczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji,
 • fale ultradźwiękowe

Elektroporacja jest to proces zachodzący w błonie komórkowej pod wpływem wysokonapięciowych pól elektrycznych. Pod wpływem krótkotrwałego (trwającego milisekundy) działania pola elektrycznego następują odwracalne zmiany (czasowa destabiliazja) w strukturze błony komórkowej (szczególnie w jej składnikach lipidowych) w której powstają pory.
Jest to proces bezpieczny, gdyż nie uszkadza błon komórkowych a pozwala na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. Następuje także pobudzenie komórki do pinocytozy. Jest to forma pochłania przez komórkę substancji rozpuszczonych do swego wnętrza (endocytoza). Podczas pinocytozy pobierane są na przykład drobiny białek lub inne wielkocząsteczkowe substancje rozpuszczalne w wodzie. Małe kropelki płynu zostają uwięzione w mikrofałdach błony komórkowej, z której odrywają się od strony cytoplazmy drobne pęcherzyki. Płynna zawartość pęcherzyków przenika powoli do cytoplazmy, podczas gdy pęcherzyki zmniejszają się stopniowo, aż w końcu zanikają.
Dzięki temu cząstki preparatów kosmetycznych działają nawet po zakończeniu zabiegu, co efektywnie przedłuży efekt zabiegu. (Czas działania będzie uzależniony od aktywności samych preparatów; średnio można założyć 24-48 godz).
Ultradźwięki od 1996 roku wykorzystywane są w kosmetyce. Kiedy głowica aparatu ultradźwiękowego dotyka skóry, na styku tych płaszczyzn zachodzi wiele reakcji. Początkowy efekt cieplny stanowi przygotowanie do zabiegu. Mikromasaż poprzez swoje działanie mechanicznie powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, to sprawia, że błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu łatwiejsze jest wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki. W wyraźny sposób poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkanka mięśniowa staje się dzięki temu zdrowsza i znacznie bardziej sprężysta. Ultradźwięki wpływają na zwiększone wchłanianie preparatów kosmetycznych w skórę (sonoforeza). Dotyczy to nawet związków wielocząsteczkowych, które w innych warunkach nie penetrują w głąb skóry. Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków są przyjemne i dają prawie natychmiastowe efekty.
Skojarzone działanie elekroporacji i ultradźwięków, zwiększa ilość, głębokość i równomierność wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry, niemożliwą w przypadku innych systemów dyfuzyjnych. Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek i linii np. fałd nosowo - wargowych, "kurzych łapek”, w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry. Jest to jedyna metoda dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb klienta.

Wskazania do mezoterapii:

 • utrata elastyczności skóry,
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa,
 • cellulit (uda, brzuch, pośladki, ramiona),
 • rozstępy,
 • blizny przerosłe

Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi na tydzień przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.

Gwarantowane efekty po serii zabiegów:

 • wyraźnie widoczne rezultaty liftujące,
 • redukcja zmarszczek i bruzd,
 • poprawa kolorytu i struktury skóry,
 • pobudzenie procesów naprawczych w skórze.

Oczywiście efekty są uzależnione od substancji jakie zostaną wykorzystane do zabiegów. Najchętniej stosowane przez kosmetyczki koktajle przeznaczone do mezoterapii mają w swoim składzie min.:

 • kwas hialuronowy

Należy do substancji tworzących substancję międzykomórkową skóry. Wyjątkowe cechy kwasu hialuronowego, wynikają z jego wysokiej masy cząsteczkowej oraz dużej objętości. Przeplatające się łańcuchy kwasu hialuronowego, wypełniają przestrzenie między włóknami kolagenowymi zatrzymując wodę - działają jak "molekularna gąbka". Dzięki swoim właściwościom może być wykorzystywany do zabiegów głęboko nawilżających i przeciwzmarszczkowych.

 • kofeina

Stymuluje rozpad trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych, do wolnych kwasów tłuszczowych. Usuwa z organizmu zalegające toksyny, przyspiesza odpływ limfy z tkanki tłuszczowej, poprawia krążenie krwi w naczyniach włosowatych, aktywizuje i przyspiesza lipolizę, uwalnia nadmiar tłuszczu z adipocytów zmniejszając ich rozmiar. Efektem stosowania takich kosmetyków jest poprawa obrazu skóry oraz widoczna redukcja cellulitu. Dlatego wykorzystywana jest w koktajlach antycellulitowych.

 • Witaminy A E C

Witamina E pobudza krążenie, wspomaga ukrwienie tkanki łącznej skóry i błon śluzowych oraz zwiększa nawilżenie skóry. Witamina A jest konieczna dla utrzymania struktury i czynności komórek nabłonkowych oraz nabłonka wydzielniczego gruczołów egzokrynnych. Witamina C, z kolei przyspiesza gojenie się ran, zwiększając wiązanie białka przez krew, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych oraz poprawia mikrokrążenie w naczyniach włosowatych. Takie właściwości wyżej wymienionych witamin, czynią z nich cenne składniki, które można wykorzystywać niemalże przy każdym problemie skóry.
Autor artykułu
Danuta Nowicka.

 

Peeling Kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i meszków włosowatych, pozbycie się zaskórników, wągrów i bakterii. Wygładza skórę, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę.

Kawitacja to zjawisko, które zachodzi, gdy wilgotną skórę potraktuje się falami ultradźwiękowymi. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje gwałtowna zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka. Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, którą przesuwa się po zwilżanej wodą twarzy. Zjawisko kawitacji to inaczej "zimne gotowanie wody". Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę bezboleśnie i dokładnie, a dodatkowo sterylizuje ją, a wiadomo nie od dziś, że to właśnie bakterie są główną przyczyną wyprysków.
Efekt jest zaskakujący - skóra jest gładka, rozjaśniona, nie ma żadnych podrażnień. Zabieg kończy się zaaplikowaniem ampułki nawilżającej. Możemy na tym poprzestać, ale lepiej wykorzystać stan pobudzenia skóry i poddać ją dodatkowym zabiegom. Fale ultradźwiękowe znajdują, bowiem zastosowanie między innymi przy rozjaśnianiu przebarwień, regeneracji skóry i spłycaniu zmarszczek.

Jakie są efekty zabiegu? 

 • usuwa przebarwienia naskórkowe
 • uuwa zanieczyszczenia skóry
 • bezboleśnie i dokładnie czyści skórę twarzy, szyi i dekoltu
 • usuwa martwe komórki skóry
 • uwlnia pory od nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych
 • regeneruje skórę oraz mięśnie mimiczne
 • przyspiesza mikrokrążenie
 • pomaga w leczeniu trądziku poprzez swoje działanie sterylizujące
 • głęboko nawilża poprzez mikromasaż
 • poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • poprawia strukturę blizn
 • pozostawia nadzwyczajnie odmłodzoną, odświeżoną i zregenerowaną skórę 

Częstotliwośc zabiegu:
jednorazowo lub w serii 1 w tyg. przez 5-6 tyg

Przeciwwskazania:
ciąża, choroby nowotworowe, rozrusznik serca.

Sonoforeza
Za pomocą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, podobnie jak w przypadku jontoforezy, wprowadzane są w głąb skóry substancje – w tym przypadku mogą to być również substancje niepolarne i nierozpuszczalne w wodzie (lipidy, witaminy itd.) Efekt zabiegu zależny jest tak jak w przypadku jontoforezy od użytego do zabiegu preparatu ale również od wpływu samych ultradźwięków na tkanki skórne. Obejmuje ono takie reakcje jak wzrost przepuszczalności błon komórkowych, aktywacja metabolizmu komórkowego, zwiększone oddychanie komórkowe.

Wibracje ultradźwiękowe działają na głębsze warstwy skóry jak mikromasaż o charakterze biostymulującym. Poprawie ulega mikrocyrkulacja i przepływ limfy, podwyższa się poziom pH zakwaszonych tkanek. Fibroblasty zostają pobudzone do biosyntezy kolagenu, elastyny.

Wskazania do zabiegów w przypadku kosmetyki są podobne jak przy jonoforezie. Są to miedzy innymi: trądzik, podrażnienia, rozszerzone naczynia włosowate, przebarwienia, starzejąca się i mało elastyczna skóra.