Aktualności
Filozofia
O nas
Opalanie natryskowe
Bony upominkowe
Promocje
Karta Stałego Klienta
Supementy Noble Health
Kosmetyki
Przydatne informacje
Odnowa komórkowa skóry
Ultradźwięki
Mikrodermabrazja
 Cellulit
Zastosowanie kolagenu
Galeria
Kontakt

Opinie o Studio Metamorfozy EGO

© System-3 Sp. z o.o.


 Przydatne informacje - Cellulit

Cellulit - co to takiego ?
Zgodnie z badaniami, ponad 80 % kobiet po 25 roku życia ciepli z powodu nierówności, zgrubień oraz gąbczastych bruzd na powierzchni ciała, w szczególności w okolicach ud i pośladków. Cellulit jest powszechnie występującym schorzeniem, które spędza sen z powiek milionom przedstawicielek płci pięknej na całym świecie. Bez wątpienia jest on wrogiem, którego nie jest łatwo się pozbyć. Wiedzą o tym zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety – skórka pomarańczowa to naprawdę trudny przeciwnik, który może powodować brak akceptacji własnego ciała i wstyd przed jego eksponowaniem np. w spódnicy mini, krótkich szortach, nie mówiąc już o kostiumie kąpielowym.

Przejawem cellulitu jest struktura ciała przypominająca powierzchnię pomarańczy – dlatego właśnie nazywany jest powszechnie zespołem skórki pomarańczowej. Chociaż z problemem tym zmaga się większość kobiet na całym świecie, niewiele z nich potrafi dokładnie wyjaśnić, czym jest cellulit, dlaczego powstaje oraz jak go skutecznie unikać i zwalczać.

Cellulit, skórka pomarańczowa, lipodystrofia, Paniculopathia oedemosclerotica
– wszystkie teokreślenia oznaczają właściwie jedno i to samo, a mianowicie nieprawidłowe rozmieszczenie zapasów tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym występowaniu włóknisto-obrzękowych zmian podskórnej tkanki. Cellulit stał się choroba cywilizacyjną, która dotyczy około 80% kobiet.

Mówiąc najprościej, lipodystrofia objawia się nieestetycznymi defektami skórnymi powstających w wyniku powiększenia i nierównomiernego rozmieszczenia przerośniętych komórek tłuszczowych, produktów przemiany materii i wody. Skutkuje to zwiotczeniem, pofałdowaniem i efektem „gąbczenia” skóry. Stan ten spowodowany jest zaburzonym przepływem limfy, która odpowiada za skuteczne usuwanie z organizmu ubocznych produktów metabolizmu.


Przyczyny powstawania cellulitu
Przyczyn powstawania cellulitu, jak również uwarunkowań sprzyjających jego rozwojowi, jest wiele i trudno jest jednoznacznie określić jedną podstawową przyczynę. Zazwyczaj przyczyną powstawania efektu skórki pomarańczowej jest szereg nakładających się na siebie czynników. Począwszy od złej diety, braku ruchu, poprzez uwarunkowania genetyczne, na gospodarce hormonalnej kończąc.


Cellulit a aktywność fizyczna
W walce z cellulitem wiele może zdziałać odpowiednia dieta. Samo zdrowe odżywianie nie pomoże nam jednak pozbyć się skórki pomarańczowej. Tylko połączenie odpowiednio zbilansowanego menu, wraz ze wzmożoną aktywnością fizyczną może przyczynić się do wyraźnej redukcji cellulitu.
Specjaliści w szczególności zalecają ruch
o charakterze
aerobowym. Dobrze jest wypracować w sobie zwyczaj praktykowania aktywności fizycznej regularnie, przez co najmniej 30 minut dziennie. Na początek niech to będzie np. spacer czy jazda na rowerze. Jeśli tylko popadniemy w rutynę regularnych ćwiczeń, będzie znacznie łatwiej wybrać coś, co nam w szczególności odpowiada i jest najbardziej efektywne w walce ze skórką pomarańczową.

 

Walka z cellulitem
Należy zdać sobie sprawę, że walka z cellulitem odbywa się na wielu „frontach”, a najistotniejszym determinantem sukcesu jest systematyczność i konsekwencja. Dlatego, nawet jeśli zdecydujemy się na kosmetyczny zabieg likwidujący skórkę pomarańczową, nie oznacza to, że możemy spokojnie porzucić zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Cellulit jest schorzeniem, które ma tendencję do nawrotów. Dlatego właśnie już zawsze powinniśmy wyjątkowo dbać o skórę, zarówno poprzez wprowadzenie racjonalnego programu żywieniowego, uprawianie sportu, unikanie używek, stosowanie kosmetyków oraz, jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, wykonywanie specjalistycznych zabiegów.

Popularne zabiegi na cellulit

1. drenaż limfatyczny – ten rodzaj wykonywanego ręcznie lub przy użyciu specjalnego sprzętu zabiegu, prowadzi do usprawnienia krążenia limfy. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna. Nie tylko wspomaga walkę z cellulitem, lecz także powoduje zmniejszenie obrzęków nóg i skutecznie radzi sobie z żylakami. Aby osiągnąć maksymalne rezultaty, dobrze jest uzupełnić zabiegi o aktywność fizyczną, dzięki czemu organizm będzie łatwiej spalał uwalniane podczas drenażu toksyny i tłuszcz.

2. endermologia – zabieg ten opiera się na zasadach drenażu limfatycznego. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia, którego działanie przypomina zasadę funkcjonowania odkurzacza. Przed zabiegiem pacjent wkłada na siebie kombinezon, po czym zostaje poddany działaniu elektronicznych rolek znajdujących się w hermetycznej komorze z wytworzonym nadciśnieniem. Rolki te wałkują skórę, dzięki czemu wzmacnia się ona i wygładza. Zabieg wpływa także na zlikwidowanie obrzęków.

3. krioterapia – ten niezwykle popularny zabieg, wykorzystywany głównie do walki z różnego rodzaju zapaleniami i bólami, znalazł także zastosowanie w walce z cellulitem. Pacjent poddawany jest działaniu niskiej temperatury, która ma wpływ na ukrwienie i dotlenienie skóry, co z kolei wpływa pozytywnie na jej ujędrnienie i wyszczuplenie. Skutkiem zabiegu jest też wzrost napięcia i zwarcia skóry – wykorzystywany w terapii laser emituje światło przenikające do podskórnej tkanki, dzięki czemu następuje zwiększenie gęstości kolagenu.

4. Vacu Line  - terapia podciśnieniowa (spacer wyszczuplający w podciśnieniu) -  najbardziej skuteczne i  najnowocześniejsze  urządzenie  do likwidacji cellulitu i tkanki tłuszczowej aktywnie spalanych podczas wysiłku fizycznego, dające pewność całkowitego sukcesu, pod warunkiem poddania się odpowiedniej ilości zabiegów, zależnie od stopnia zaawansowania. 
Pięknie ukształtowane ciało to efekt cyklu zabiegów, w trakcie których obserwujemy następujące zmiany w organizmie:
-
poprawa krążenia krwi i limfy
- wzrost przemiany materii
- dukcja tkanki tłuszczowej
- cellulit pierwszego i drugiego stopnia znika całkowicie

Przeciwwskazania do ćwiczeń:

 • choroby serca i układu krążenia
 • żylaki
 • cukrzyca
 • epilepsja
 • ciąża
 • miesiączka

Aby kuracja z Vacu Line była skuteczniejsza należy:

 • jeść ok.5 posiłków dziennie:(w mniejszych porcjach lecz częściej ), lepiej posiłki ciepłe (sycą na dłużej), dieta beztłuszczowa, bogata w błonnik ( warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe), ograniczyć spożycie soli
 • przyjmować dużą ilość płynów - wody niegazowanej, naparów ziołowych, herbaty-pomaga oczyszczać organizm z toksyn, osłabia uczucie głodu.
 • jeść powoli
 • ostatni posiłek przyjmować około godziny 19.00                                                       

5.Antycellulitowy masaż bańką chińską.
Wkorzystanie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest przebojem wśród zabiegów kosmetycznych, ponieważ przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie. Już po pierwszym masaży, dodatkowo uzupełnionym o masaż drenujący i kosmetyki antycellulitowe, widać efekty. Skóra jest zaróżowiona i wyraźnie gładsza.
Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyśpieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.
Poza wyżej wymienionymi właściwościami, masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja. Jest  dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

Przeciwwskazania:

 • nowotwory
 • gruźlica
 • podwyższona temperatura ciała
 • menstruacja
 • ciąża
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • żylaki
 • przerwania ciągłości i stany zapalne skóry
 • wysiękowa zapalenie stawów,
 • obrzęki niewiadomego pochodzenia